Elion Estonian Cupi juubelihooaja esimese etapi võidu võttis Jaan Kirsipuu

Kõrvemaa Matka- ja suusakeskuse ümbrusse jäävatel metsaradadel tehti algavale rattahooajale väärikas algus. Tänavune pikk ja lumerohke talv oli visa taganema ning veel nädalapäevad tagasi olid Kõrvemaa suusarajad osaliselt lumega kaetud. Seetõttu oligi Elion Estonian Cup korraldajate põhimureks – mis seisukorras on rattamaratoni võistlusrada Eesti suurima rattamaratonidesarja juubelihooaja avaetapil. Võistluspäeval said kõik osalejad kingituseks ilusa päikesepaistelise ilma ning ka rada oli heas sõidukorras.

Põhisõidule ehk 58 km pikkusele maratonirajale startis kokku 975 ratturit. Seekord jagati raja 44-ndal kilomeetril vahefinišipreemiad ning just seal eristuski kolmeliikmeline juhtgrupp, kellest esimesena ületas vahetapi joone Sigvard Kukk, Allan Orase ja Jaan Kirsipuu ees. Distantsi lõpuosas Kuke tempo rauges ning järjekordse esikoha maastikurattavõistluselt võttis vanameister Jaan Kirsipuu.

13. Tallinna Rattamaratoni paremusjärjestus (58 km)

1. 1. Jaan Kirsipuu 1:56:41
  2. 2. Allan Oras 1:56:49
  3. 3. Caspar Austa 1: 57:41
  4. 4. Dimitri Sorokin 1:57.41
  5. 5. Raido Kodanipork 1:57:45
  6. 6. Sigvard Kukk 1:58:01

Naistest pidasid tasavägise heitluse võistlusrajale naasnud Grete Treier ja sel kevadel Hispaania rattavõistlustel esikohti noppinud Maaris Meier. Kui distantsi alguses oli eespool Meier, siis lõpuosas jagus enam jõudu Treieril. Tema võiduaeg 2:13:15 andis üldjärjestuses 73. koha. Maaris Meier ületas finišijoone 52 sekundit hiljem ning lõpetas üldjärjestuses 79. kohaga. Kolmandaks platseerus naiste üldarvestuses Elion Estonian Cup sarja mullune võitja lätlanna Ivanda Eiduka – aeg 2:14:32 (87).

Võistkondlikus üldarvestuses olid kolm esimest – Arctic Sport Club I, ProShop Team ja Hawaii Express meeskonnda. Naiste võistkondade esikolmik– Tartu Ülikooli ASK, 2Spordiklubi Rakke FUJI/Expert Rakvere ning Cosmos Sun.

Poolmaratoni 28 kilomeetri pikkusele rajale läks seekord 340 ratturit. Traditsiooniliselt pööratakse ka sel hooajal Elion Estonian Cupi sarjas olulist tähelepanu lasteüritustele. Kõrvemaale kogunes starti üle 150 lapse, et siis enne suurt sõitu n.ö. oma ring ära teha.

Elion Estonian Cup sarivõistlus jätkub kahe nädal pärast 16. mail Mulgi Rattamaratoniga.
Võistluse finisiprotokollid www.sportinfo.ee/estoniancup ja pildigalerii (alates esmaspäevast) www.proshop.ee/galerii

ETV 2 videoreportaaž