Sauser võitis Tallinna Sadam GP maastikurattavõistluse

Christoph Sauser

Tallinnas Nõmmel peetud kõrgetasemelise maastikurattavõistluse Tallinna Sadam GP võitis mitmekordne maailmameister ja maailmakarikavõitja Christoph Sauser (Šveits, 33).

Võistlusklassis U23 oli võidukas Martin Loo, kes üldarvestuses lõpetas võistluse Christoph Sauseri järel teisel kohal. Meeste eliitklassi arvestuses saavutas teise koha Eesti maastikurattamaratoni meister Caspar Austa ning poodiumi kolmanda koha hõivas Racenajs Kristofers (Team Rietumu-Delfin, Läti). Parima naisena ületas esimesena finišijoone ProShop Teami rattur Maaris Meier, edestades Läti esiratturit Ivanda Eidukat.

Kõrge raskusastmega võistlusraja pikkus oli 6,5 km, sealjuures moodustasid igal ringil tõusud kokku 170 meetrit, mis tähendab, et võistluse jooksul läbisid eliitklassi võistlejad Nõmme Spordikeskuse ja Vana-Mustamäe ümbruses asuval tehnilisel rajal kokku 1200 tõusumeetrit. Võitjal Christoph Sauseril kulus võistlusdistantsi läbimiseks 2 tundi, 7 minutit ja 52 sekundit.

Maailmameistri sõnul oli võistlusrada oma raskusastmelt ja tehniliselt keerukuselt võrreldav MK-etappidega. Nõmme radade erinevuseks on pikkade tõusude puudumine, samas muudavad siinsed lühemad, kuid teravad tõusud ja tehnilised laskumised, mida on rajal palju, koos liivase pinnasega, võistlusraja traditsiooniliste Euroopa XCO-võistlusradadega võrreldes pigem raskemaks.”

Tallinna Sadam GP’2010 kuulub Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) võistluskalendrisse II-kategooria võistlusena. Korraldaja Sulev Lipu sõnul on UCI reitinguvõistluse tähtsust Eesti rattaspordile raske ülehinnata. “Kodusel kõrgetasemelisel reitinguvõistlusel saavad meie ratturid koguda väärtuslikke reitingupunkte, mis on vajalikud Eesti ratturite pääsemiseks Olümpiamängudele ja tiitlivõistlustele. Koostöös Eesti- ja rahvusvahelise Jalgrattaliiduga on Pro Jalgratturite Klubil kindel eesmärk tõsta igal aastal võistluse kategooriat ja kandideerida MTB Tallinna Sadam GP maastikurattakrossi võistlusega 2014. aastal Euroopa Meistrivõistluste korralduseni Tallinnas”.

Maailmameister Christoph Sauser stardib MTB Estonian Weekend raames Eestis ka homme (pühapäeval, 4. juulil) koos Eesti maastikurattatippudega Jõgevamaal, rattamaratonidesarja Elion Estonian Cup viiendal osavõistlusel Kalevipoja Rattamaratonil. Võistluste peakorraldaja Pro Jalgratturite Klubi eesmärk ongi muuta mitmest maastikurattamaratonist koosnev võistlusnädalavahetus rahvusvaheliseks traditsiooniks Eestis.

PILDID : ProKlubi Galeriis