Rivo Jõelähtme Rattamaratonil teine

• Teated
  • 14.06.2015
  • Rivo Pajur

DSCF468313. juuni toimus IX Jõelähtme rattamaraton. Põhidistantsi pikkusek tervelt 86,5km. Kuid ainult distantsi pikkus ei ole selle raja puhul see, mis võistlejaid proovile paneb. Kogu distants koosneb praktiliselt eranditult metsa vahel looklevatest ja raputavatest singlitest. Kruusateid jagus ehk 5-6km. jagu. Võistlusele kaasa võetud geelide ja jookide manustamisest räägiti lausa huvitavaid jutte – kuna rada oli nõudlik, siis neid kohti lihtsalt polnud.
Peale Kotka mägesid võttis juhtiva positsiooni Erki Kukk, kes veel poole distantsi peal hoidis ca. minutist edu jälitajate Rivo Pajur ja Tarmo Neemela ees. Esmakordselt JRM ajaloo jooksul pakkusid Kukk ja Pajur võitja selgitamiseks lahingud sõidu viimastel meetritel. Otsustavaks sai viimane tõus, kus Erki Kukk jõudis Pajuri selja taga hoida võidu võtta.
Opel Thule ProTeamist tegi peale Rivo Pajur’i veel tubli sõidu Jelena Kirillova, kes naiste arvestuses saavutas III koha ja Romet Pajur, kes M12 poiste vanuseklassis saavutas III koha.