Mulgi rattamaratoni võitis Erki Pütsep, võistkondlikult ProShop Team

Start

Elion Estonian Cup rattamaratonidesarja teisel osavõistlusel 10. Mulgi Rattamaratonil heitlesid tuhatkond ratturit vihmasajus üliraskete oludega, sest pori muutis võistlustrassi libedaks ja raskesti läbitavaks.

60 kilomeetri pikkuse maratonidistantsi võitja Erki Pütsep klubist Fixus Sport tunnistas, pärast finišit, et see oli tema elu üks paremaid sõite ja võite. Pütsep sõnas, et tundis juba sõidu alguses, et väga head vormi ning kindlust, et on selle sõidu favoriit. Võitja sõnul kukkus temagi rajal vähemalt viis korda ning mitmel korral pidi ta ratas käekõrval jooksma, sest vändates polnud võimalik mitmest libedast tõusust üles sõita. Suuresti just Pütsepa jõupingutuste tulemusena kahanes liidrite grupp distantsi käigus pidevalt ning sõidu teisel poolel jäi Pütsepaga kõrgeimale kohale konkureerima Mulgi maratoni kolmekordne võitja Alges Maasikmets.

Viis kilomeetrit enne lõppu tegi Pütsep viimase ja otsustava kiirenduse ning finišis oli tema edu Maasikmetsa ees 17 sekundit. Sealjuures oli võitjal enne lõpujoont veel aega, et ratta seljast maha ronida, seda porist veidi puhastada ning seejärel ratas pea kohal üle finišijoone astuda.

10. Siim Jalakas 2:22.32

Kõigil senipeetud kümnel Mulgi rattamaratonil osalenud Alges Maasikmets jäi teise kohaga rahule, sest lootis enne starti mahtuda kuue parema hulka. Maratoni ainsa vahefiniši võitnud Maasikmets nentis, et vihma ja pori tõttu tundus seekordne Viljandimaa metsades ja põldudel sõidetud maraton hoopis teistsugune kui tavaliselt. “Üks ja sama rada võib kuiva ilma või vihmaga tunduda täiesti erinevatena,” lausus ta.

Kahele paremale järgnes Raido Kodanipork, kes kaotas võitjale 1 minut ja 45 sekundit. Kodaniporgi jaoks tähendas tänane madalaim poodiumikoht aga kahe senipeetud Elion Estonian Cup maratonietapi kokkuvõttes liidripositsiooni.

Üldarvestuse neljanda kohaga ja esimesena kuni 23-aastaste ratturite arvestuses lõpetas Ivo Suur (ProShp Team). Juunioride arvestuses oli kiireim Sten Sarv (üldarvestuse üheksas koht). Naisratturitest oli võidukas Maaris Meier (ProShop Team), kes lõpetas üldarvestuses 76. kohal.

Elioni Rattamaratonide sarja avaetapi võitnud ja Viljandis kollases liidrisärgis startinud Jaan Kirsipuu lõpetas täna 19. kohaga. Pärast sõitu tunnistas mees, et tal polnud seekord piisavalt jõudu, et parematele vastu hakata ning ka porine rada ei sobinud talle.

Markku Ainsalu

Võistkondlikus arvestuses võitis Viljandis ProShop Team, kes edestas Fixus Sport ja Arctic Sport Club I meeskonda.

Kümnes Mulgi Rattamaraton tõi Viljandi järve äärde starti ligi 2100 ratturit. Pikale, 60 kilomeetri pikkusele rajale läks 1196 ratturit. Poolmaratoni stardis oli 534 osalejat. Lastesõitudest võttis osa 350 ratturit.

Ehkki tänavu kümnendat korda peetud Elioni rattamaratonide sarja kuuluval Mulgi rattamaratonil kogunes raskete olude tõttu tavalisest enam katkestajaid ja kukkujaid, olid enamus lõpetajaid vaatamata porisele väljanägemisele lõbusas tujus.

Poolmaratoni võitis Kristen Kivistik (Jalgrattaklubi Viko). Limpa Lastesõidus, kus Elioni rattamaratonide sarjas käib punktiarvestus kõige vanemate poiste ja tüdrukute seas, tõmmati Vinku liidrisärk poiste seas selga Karl Georg Nõmm, kes oli võidukas nii kaks nädalat tagasi Aegviidus kui nüüd Viljandis. Tüdrukute hulgas võitis Viljandis kohalik tüdruk Reelika Varblane, kuid sarja liidrisärk läks täna neljandana lõpetanud Kärt Langi kätte.

Elion Estonian Cup rattamaratonidesari jätkub 5. juunil Rõuge Rattamaratoniga.

Pildid : Viljandi Rattaklubi