Ivo Tallinna Ironman täispikal triatlonil 13. ja 2. eestlane

38403274_2085987448139148_2675319374738358272_n
4. augustil toimus Tallinnas Ironman täispikk triatlon, kust võttis osa ka Ivo Suur, kes saavutas üldarvestuses 13. koha ja oli sellega paremuselt 2. eestlane. Ivo vahetud muljed peale võistlust…

Üks kõige vingemaid spordiüritusi kus ma kunagi osalenud olen! Aitäh Ain-Alar Juhanson, et oled selle enda südameasjaks võtnud! Kiitus ja kummardus!

Minu jaoks oli tegemist aasta kõige olulisema stardiga. Kõik eelnevad stardid nii ratta kui ka jooksurajal olid tehtud selleks, et just Tallinna võistlusel endast parim anda. Etteruttavalt võin öelda, et jäin tulemusega väga rahule.

Päev pulkadeks lööduna:

Kell 3:45 äratus.
Kell 4:00 hommikupuder.
Kell 5:30 stardipaika saabumine
Kell 6:00 kerge soojendusvõimlemine-sörk
Kell 6:30 start
Kell 15:10:24 finiš
Kell 1:30 magama.

Ujumine: teadsin, et minu võimete juures oleks 56-58 minutit ideaalne ujumine. Tulemuseks 58:53. Olud olid keerulised. Vesi väga külm ja ebameeldiv, aega kaotasin ka vees õige suuna otsimisele. Kokkuvõtvalt võib öelda, et tegin oma keskpärase tulemuse ära ja ujumist päris ebaõnnestunuks ei loe. Palju aega kaotasin vahetusalas ja selle peamiseks põhjuseks tuimad ning kangestunud jäsemed. Kogemuse võrra rikkam ning targem.

Ratas: võistluseelselt hindasin, et kui suudan rattaetapi läbida ajaga 4:30, jään väga väga rahule. Tulemuseks 4:31:54, mis tähendab, et täitsin eesmärgi 99%liselt. Sattusin kohe rattaosa alguses kokku ühe Venemaa sportlasega, kellega sõitsin koos ca 120km. Koos tähendab, et sõitsime lubatud tuuletsoonis kord tema ees, kord mina. Püüdsime kinni 4 PRO meest, kes hiljem ainult sabas istusid. 120. km kandis näitas venelane, et tema on kutu ja ette enam ei tule ja seega panin oma tempoga edasi ning sõitsin viimased 60km üksi.

Jooks: triatlonis alati suur küsimärk – kas jõuvarusid veel piisavalt, kas jalad okeid, kas kõht okei? Minu puhul kõigile küsimustele vastuseks: JAH. Läksin sihtima kolme tunni piiri. Esimesed kaks ringi olid ideaalsed, tempo 4:04 min/km. Raskeks läks kolmanda ringi teises pooles ning ka tempo hakkas langema. Motti see alla ei tõmmanud kuna endiselt olin graafikus ja olukord väga kriitiline polnud. Püüdsin veel kinni hilisema 12. koha mehe kellega mõned kilomeetrid koos tiksusin, kuid siis hakkas järk-järgult lihasvalu tugevamaks muutuma ning lõpp oli puhas tahtejõu demonstratsioon. Aeg 3:03:43. Napilt üle 3h, aga siiski kindlasti positiivne sooritus. Tegemist oli ühtlasi minu esimese maratoniga.

Lõpujoone ületasin 13. kohal, ajaga 8 tundi, 40 minutit ja 25 sekundit. Eesti triatloni edetabelit (http://edetabel.tri.ee/) vaadates võib tõdeda, et kiiremaid aegasid on näidanud vaid kolm Eesti meest 🙂

Esimene täispikk triatlon, esimene maraton – TEHTUD! Kõike seda oma igapäevtöö kõrvalt Telia Eestis. Superlahe, et ka tööandja panustab sellise maailmataseme ürituse toimumisse! Võin julgelt öelda, et natuke ettevalmistamist ning kõik on võimelised täispika triatloni läbi tegema. Teadmatus oli hirmutavam kui tegelikkus.

SUUR-SUUR AITÄH kõigile kaasaelajatele! See mis jooksuraja ääres toimus oli midagi erakordset ja enneolematut! Super emotsioonid! Te olite vinged!

Aitäh ka kõigile toetajatele: ProShop.eeCEP EestiZone3.