• Teated
  • 06.07.2020
  • Rivo Pajur

IMG_7359 (2)
Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasarja IV etapp – Põleva Kivi XCO toimus Kiviõli Seikluskeskuse ümbruses kulgeval  XCO rajal. Ürituse korraldaja oli meie enda ProKlubi, eesotsas peakorraldaja Taavi Selderiga, kes on ka üks raja arhitekt ja looja.

Meeste eliitklassis oli teistest tuhamäekõrguselt üle Martin Loo ning naiste eliitklassis võidutses UCI XCO reitingutabelis kümnendat kohta hoidev Janika Lõiv. Kindla võidu viieringilises sõidus sai M-eliitklassis Martin Loo ajaga 1:15:29 ja N-eliitklassis Janika Lõiv ajaga 1:26:53.

ProShop Teami esindajatest olid stardis Sen1 vanuseklassis Taavi Selder, leides korraldamise vahepealt aega,  kes tuli vanuseklassi 4. kohale ajaga 01:15:49 (-1 ring). Sen 2 vanuseklassis näitas head minekut Indrek Epner, kellel jäi kahjuks põnevas finišhi heitluses puudu võidust napp 0,8 sekundit, lõpuajaga 01:23:19.

Indrek ise võttis sõidu kokku järgmiste sõnadega: „Rada on väga super ja juba ootan millal saaks võistelda või treenida seal uuesti. Malva on tõusudel tugevam. Jäin viimase pika tõusu peal ligi 10 m maha. Laskumise ja pika lõpuspurdiga sain Malva kätte aga mööda sõita oli väga raske“.

Olgu võrdluseks välja toodud, et eelmisel etapil oli Indrekul kaotust  võitjale ca 2 minutit. Sen 2 vanuseklassis on enne viimast Äkke etappi kohad selged kuid võimalus etapilt võit saada, siiski olemas.