Hawaii Estonian Cup, Kuusalu etapp

Liisa Kuusalu rattamaraton17. mail sõitsin oma esimese rattamaratoni sellel hooajal. See oli Estonian Cupi II etapp Kuusalus. Raja pikkuseks oli 68 kmi ja enamasti kruusateed, mis mulle muidugi sobivad.
Nagu ka esimene etapp, oli ka Kuusalus viitstart. Janelle, Mari-Liis ja Greete läksid rajale üks stardigrupp eespool ja minut aega varem. Nende eeliseks oli see, et said kiirematega koos minna, kelle sabast kinni hoida. Minu miinuseks oli see, et pidin ise kõvasti vaeva nägema, et eespoolt sõitjaid kinni püüda. See variant, et kohe alguses võimalikult palju ettepoole saada, langes kahjuks ära. Tempo peale ja minek.
Kui 10 kmi oli umbes sõidetud siis nägin roosat särki eespool. Tegu oli naiste liidriga, Janelle Uibokandiga. Sain ta kätte ja sõitsin sama tempoga edasi. Lootsin, et äkki suudab taga püsida aga tundus, et polnud tema päev. Natuke aega edasi ja siis nägin järgmist naist. Nüüd siis oli tegu Greete Steinburgiga. Kuna oli viitstart siis teadsin, et hetkel olen tegelikult temast minut aega eespool. Aga palju puhkamiseks aega polnud, kuna üks tugev neiukene oli veel eespool.
Hansgrohe kilomeetrile läksin pundi eesotsas. Enda üllatuseks sõitsin seal naiste parima aja.
Mõni aeg peale Hansgrohe kilomeetrit sain ka Mari-Liisiga kokku. Tal oli kukkumisest käsi lõhki ja ütles, et enesetunne ka kehv. Sõitsin mõni aeg temaga koos ja siis umbes 20 kmi enne lõppu gaas peaaegu põhja ja lõpuni välja. Ajaks 2h 31min. Üldkoht 94 ja naistest 1. Minu täitsa esimene maratonivõit! Greete Steinburgile teine koht ja Janelle Uibokandile kolmas.
Aitäh ka sõitjatele, kes mind vahepeal aitasid!
TULEMUSED