Caspar Austa võitis Elva Rattamaratoni

Täna Lõuna-Eestis peetud Elion Estonian Cup 6.osavõistluse, 10. Elva Rattamaratoni 70 km põhidistantsi võitis Caspar Austa ajaga 2:08.28 (Tartu Ülikooli ASK M). Teisena lõpetas Arctic Sport Club I esindaja vanameister Raido Kodanipork 2:08.29 ja kolmandana ületas finišijoone Marku Ainsalu (ProShop Team) ajaga 2:09:03. Neljas oli Erki Pütsep, viies Alges Maasikmets, kuues Sigvard Kukk.

Maratoni parim naine oli Ivika Lainvee (Fixus Sport 2; üldjärvestuse 225) ajaga 2:42.24. Järgnesid Greete Steinburg (2Spordiklubi Rakke FUJI/Expert Rakvere; 235) ja Kristel Koort (Investment Agency Team; 260). Kõik kolm esindasid N23 vanuseklassi.

U23 vanuseklassi parim oli Ivo Suur (üldarvestuse 8), naiste üldklassi võitis

Foto : Villem Voormansik

Rita Toome (333), M18 Sten Sarv (Gustaf Kopparberg, 17), M40 Raido Kodanipork (Arctic Sport Club 1, 2), M50 Viesturs Kazainis.

Poolmaratoni kolm parimat olid Josten Vaidem, Vahur Vahtra ja Alvar Urbas.

Võistkondlikus arvestuses võttis esikoha punktis Arctic Sport Club, teise koha sai Investment Agency Team ning kolmanda koha Fixus Sport. Naiskondlikult oli parim Haanja RattaklubiHaraga/Scanpix.

Elva Rattamaratoni peakorraldaja Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi esindaja Jüri Kalmuse sõnul sujus juubelivõistlus tõrgeteta ning ilm soosis sportlasi. Ka Elva Rattamartoni peakohtunik Ants Väravas sõnas, et nii jalgratturitel kui ka pealtvaatajatel vedas ilmaga. “Päike paistis ja ilm oli soe. Eriti hea oli see, et enne võistlust sadanud vihm pani kruusateedel tolmu kinni”. Võistluse üldine meeleolu oli Väravase sõnul suurepärane.

Kokku registreerus Elva Rattamaratonile 1543 jalgrattasportlast. Neist 1096 startis maratoni rajale ja 447 poolmaratonile .

TULEMUSED : Sportinfo lehel